28.1.2026.
Са децом око света смо 28. јануара доказали како машта нема границе.
У Јапан су нас нас водили ученици 4/2 Дуња Мандић, Катарина Крстић и Лука Мандић представљајући традиционалну храну, ношњу, обичаје, уметност и културу ове егзоточне земље.
Научили смо да правимо оригами фигурице али и како да се одбранимо помоћу традиционалних борилачких вештина.
Право из Јапана отпловили смо оригами бродићима у опасне пределе Аустралије где су нам се придружили и ученици првог разреда. Искусни водичи Нина Петковић, Петра Стајић, Ања Радојичић и Кристијан Николић(4/1) обучили су нас како избећи судбину Стива Ирвинга при сусрету са егзотичним животињама, отровним жабама, предаторима, инсектима и змијама, уз прегршт занимљивости о овој држави-континенту.
У Јужној Кореји смо закорачили у будућност захваљујући ученицима 4/1 Маши Стајић, Јовану Станисављевићу и Лени Цветковић.
Указали су нам зашто је ова далека мала земља постигла вртоглави развој и популарност уз ритмове К-попа.
Да ли сте знали да у њиховим црквама можете бесплатно користити здравствене и козметичке услуге? Погодите које занимање је најцењеније и плаћеније?
Испробали смо њихову храну, плес, теквондо и са пуно утисака али и сувенира вратили се обогаћени новим знањима и искуствима.
Хвала свима који су ово путовање учинили незаборавним!