ДЕБАТА

Дана 30.12.2021. године у поподневним сатима, а и у предновогодишњој атмосфери, чланови Дебатног клуба, који чине ученици осмог разреда, пред родитељима су дебатовали на тему ,,Да ли родитељи треба да учествују у избору средње школе”.

Ученици су најпре кратком епизодом у драмској форми показали шта НИЈЕ дебата, а потом аргументима и, поштујући саговорнике из супротног тима, показали на који начин је могуће разменити мишљење без увреда и тешких речи.

Родитељи су позвани да размисле о тој актуелној теми, која свакако окупира пажњу наших осмака. Предложено је да и они учествују у дебати којом би ученицима представили свој угао посматрања.

Јелена Игњатовић-Живић, наставник српског језика и књижевности и организатор Дебатног клуба