Дана 27.10.2022. године чланови Вршњачког тима и Ђачког парламента посетили су Шездесет и пети Међународни сајам књига у Београду. Школски дан је био посвећен организованим ђачким посетама. На Сајму је преовладавала свечана гужва са великим бројем присутних ђака из свих крајева Србије. Ученицима су нарочитпо привукли пажњу штандови са књигама намењеним адолесцентном узрасту.

Ученици су посебно били задовољни тиме што су наишли на књиге са задацима и припремама за завршни испит. Могли су да виде и бројне ученичке задруге основних и средњих школа. Штанд Пожаревачке гимназије „Перпетум мобиле“ био је врло занимљив за ученике захваљујући бројним производима.

Ђаци су се са Сајма вратили са многим књигама и богатим утисцима, уз жељу да Сајам посете и наредне године.