24.10.2023.

У оквиру серије радионица , "Верујете ли у бајке?" у школској библиотеци реализовани су часови који су рад учитеља и бригу родитеља спојили у сате гласног читања. Циљ радионица био је скретање пажње на важност подстицања читања у најранијем узрасту и развијање сарадње између породица ученика и школе. Ученици су у пратњи својих учитељица Једренке Пришуњак, Мире Ристић, Гроздане Димовић и Ружице Голубовић долазили у школску библиотеку. Часови су почињали тако што би присутне ученике поздравио Зека Који Воли Библиотеку, и затим би библиотекарка Сања Сарић предала Капу Читалићку мами која је окупљене ђаке уводила у свет маште читајући приче и бајке. После читања заједно су промишљали о ситуацијама у којима су се ликови налазили и доносили закључке и поруке дела. Ученици првих разреда добили су беџеве које је направила наша вредна учитељица Мира Ристић, а библиотекарка обећање да ће прочитане текстове сви пажљиво илустровати.