Чланови Вршњачког тима и Ђачког парламента посетили су 66. Међународни сајам књига у Београду 26. октобра ове године. Школски дан био је посвећен организованим ђачким посетама и као и увек препун заинтересованих ученика. На Сајму је преовладавала свечана гужва са великим бројем присутних ђака из свих крајева Србије. Ученицима су нарочито привукли пажњу штандови књига намењених адолесцентском узрасту.

Ученици су посебно били задовољни јер су наишли на књиге са задацима и припремама за Завршни испит. Могли су да се виде и бројне ученичке задруге основних и средњих школа. Штанд „ОШ Мића Стојковић“ из Умчара био је врло занимљив за ученике са својим производима ученичке задруге. Ученици имају свој пластеник и гаје воће и поврће које касније прерађују и користе у школској кухињи.

Ђаци су се са Сајма вратили богати утисцима и са торбама пуним књига уз, како су рекли, жељу да Сајам посете и наредне године.