24.1.2024.

На радост присутних ђака оба одељења другог разреда учитељице Невена Крстић и Оливера Тодоровић припремиле су за ученике тематски дан о Светом Сави. Библиотекарка Сања Сарић и педагог Јасмина Ковачевић заједно са учитељицама реализовале су тимски час "Шта знам о Светом Сави“. Ученици су решавали разноврсне задатке, гледали прилоге и такмичили се у квизу "Потера за Светим Савом“ и на крају часа сви сложно отпевали химну "Ускликнимо с љубављу“. На наредним часовима наставили су вредно да уче са својим учитељицама и у радионицама обновили и проширили своја знања о најзначајнијој личности српске историје, певали химну Светог Саве, откривали Савине мудрости, учествовали у квизу, решавали осмосмерке, показивали своју прецизност приликом бојења Савиног портрета на часу дигиталног света, и имали прилику да кроз групни рад покажу свој тимски дух. Ови мали велики људи показали су на часовима да нас великима чине другарство, знање и вредан рад. Сигурни смо да ће и у будућности путеве своје исправљати.